Instruktorzy

Jolanta Kazanowska

Jolanta Kazanowska

Prezes Stowarzyszenia Terapeutów Neurorozwojowych

Absolwentka logopedii na Uniwersytecie Warszawskim, neurologopedii na UMCS w Lublinie, wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju dziecka na Uniwersytecie SWPS, psychotraumatologii na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2016 roku nauczyciel Metody Integracji Sensorycznej. Prawie dwadzieścia lat doświadczenia pracy z dziećmi, także z autyzmem, zespołami genetycznymi, niepełnosprawnościami, dysfunkcjami rozwojowym i neurologicznymi. Wykładowczyni akademicka. Twórczyni programów i organizatorka studiów, konferencji, kursów, szkoleń, warsztatów. Autorka publikacji i artykułów. Pomysłodawczyni i liderka międzynarodowych konferencji, warsztatów i szkoleń. Uczestniczka krajowych i międzynarodowych szkoleń i konferencji. Przez siedem lat Prezes Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej. Obecna prezes Stowarzyszenia Terapeutów Neurorozwojowych.

Nasza Instruktorka Jolanta Kazanowska wykształciła setki terapeutów Metody Integracji Sensorycznej, przeprowadzając kilkadziesiąt kursów w Warszawie, Gdańsku, Krakowie. Nieustannie poszerza swoją wiedzę i prowadzi praktykę kliniczną aby kursanci otrzymywali aktualne, zweryfikowane przez badania naukowe informacje. Naszej Instruktorki można posłuchać podczas konferencji naukowych, szkoleń, webinarów oraz wykładów na uczelniach, przeczytać jej publikacje w czasopismach specjalistycznych i książkach. Wraz z E. Romanik jako pierwsze i jedyne z Polski, przygotowały w Ukrainie pierwszą grupę profesjonalistów mogących pracować Metodą Integracji Sensorycznej, wyposażając uczestników w wiedzę i narzędzia zgodne z najwyższymi standardami.

Artur Kownacki

Artur Kownacki

Artur Kownacki – fizjoterapeuta, terapeuta Metody Vojty, instruktor Metody Integracji Sensorycznej. Absolwent Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Od ponad dekady w zawodzie fizjoterapeuty, prowadzący prywatną praktykę. Pracuje z niemowlętami i dziećmi z problemami neurologicznymi, ortopedycznymi i sensorycznymi. Zdobył też doświadczenie w pracy z pacjentami z bólem kręgosłupa. Uczestnik i prelegent na konferencjach związanych z tematyką dziecięcą. Szczególnie zainteresowany spuścizną A. Jean Ayres i Metodą Integracji Sensorycznej, regularnie śledzi doniesienia naukowe i pogłębia wiedzę z tej dziedziny w Sensory Integration Education. Instruktor Metody Integracji Sensorycznej wg Ayres, wykładowca na na studiach podyplomowych z dziedziny integracji sensorycznej w Ateneum – Akademii Nauk Stosowanych w Gdańsku i APS w Warszawie.

Uczestnik wielu szkoleń i kursów zawodowych, między innymi:

 • Zastosowanie kinezjologii rozwojowej wg Vojty u niemowląt, dzieci, młodzieży z zaburzeniami ruchowymi; instruktorzy metody IVG
 • Evoluzione del concetto Vojta; instruktorzy metody Associazione Italiana Terapisti Vojta, Rzym,
 • Dynamiczna Stabilizacja Nerwowo Mięśniowa wg Kolara; instruktorzy metody DNS,
 • Mechaniczne Diagnozowanie i Terapia Kręgosłupa i Kończyn wg McKenziego, wraz z egzaminem uwierzytelniającym; dr T. Stengert, instruktorzy metody,
 • Terapia metodą integracji sensorycznej wg Ayres; J. Kazanowska, instruktorzy metody
 • Fizjoterapia dziecka ryzyka; u prof. Małgorzaty Matyi,
 • Trójpłaszczyznowa terapia manualna wad stóp u dzieci wg B. Zukunft–Huber, u Barbary Zukunft – Huber,
 • Monachijska Funkcjonalna Diagnostyka Rozwojowa; prowadzące dr Marita Gehrke, dr Sabine Nantke, 
 • Strukturalna Osteopatia i Chiropraktyka wg dr Ackermanna; dr J. Jasięga, 
 • Terapia psychomotoryczna wg Procus i Block; pod kierunkiem dr Zofii Kułakowskiej,
 • Badanie, strategie terapii i dokumentacja w fizjoterapii pediatrycznej; Krajowa Izba Fizjoterapeutów
 • Ortotyka dziecięca; Krajowa Izba Fizjoterapeutów
 • Mały sportowiec; Krajowa Izba Fizjoterapeutów